Przygotowania Kadry U22 kobiet do mistrzostw Europy wkroczyły w decydującą fazę. Obecnie podopieczne trenera Miłosza Majki przebywają na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku. 25 czerwca odlecą na trzy mecze do Włoch.
Nasze siatkarki wrócą do Warszawy 29 czerwca i przed wylotem do Holandii będą trenować w hali przy ul. Konwiktorskiej.
Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w Hadze od 5 do 12 lipca. W grupie I kontynentalnego czempionatu zagrają Hiszpania, Holandia, Turcja i Ukraina, a w II Polska, Portugalia, Serbia i Włochy. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału.
W fazie grupowej ME Polska zagra kolejno z Włochami (7 lipca) Portugalią (8 lipca) i Serbią 9 lipca). Półfinały zaplanowano na 11 lipca, a finał i mecz o brązowy medal na 12 lipca.
Przed rozpoczęciem ME reprezentacja Polski rozegra sparingi w Arnheim.
Kadra kobiet U22 na zgrupowanie w Szczyrku 20 do 25.6
Rozgrywające; Nadia Siuda, Wiktoria Szewczyk
Atakujące: Iga Kępa, Martyna Podlaska
Środkowe: Maria Spławska, Michalina Sikora, Anna Dorywalska, Rozalia Moszyńska
Przyjmujące: Julia Hewelt, Aleksandra Adamczyk, Liliana Wójcik, Natasza Ornoch
Libero: Oliwia Ziółkowska, Zuzanna Suska
Sztab szkoleniowo-medyczny
Miłosz Majka – I trener
Dominik Stanisławczyk – II trener
Dominik Żukowski – asystent trenera
Adam Matyński – trener przygotowania motorycznego
Wojciech Szymański – statystyk
Joanna Jarońska – fizjoterapeutka
Andrzej Wołkowycki – kierownik

